Autor: DANIJELA SELAK, 20. 2. 2023.

U našoj školi je 15. veljače obilježen Dan ružičastih majica. Sudjelovala su sva tri odjeljenja produženog boravaka i učenici od 1.do 4. razreda. Poznatiji kao Pink Shirt Day, Nacionalni je dan borbe protiv vršnjačkoga nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači.
Obilježavanje ovog dana započelo je u Kanadi kao znak podrške dječaku koji je trpio vršnjačko nasilje u školi samo zato što je bio odjeven u ružičastu majicu. Njegova ružičasta majica simbolizirala je potporu teško bolesnoj majci. Ovaj dan obilježili smo kao znak borbe protiv vršnjačkog nasilja i potporu svim žrtvama vršnjačkog nasilja. Aktivnosti kojima  su se učenici bavili bile su: odijevanje u ružičaste majice, prezentacija o značenju i važnosti ovog dana, ukrašavanje ružičastih majica prigodnim porukama o nenesilju, izrada ogrlica s porukom Reci ne nasilju, crtanje ogromne ružičaste majice u školskom dvorištu u koji su učenici upisivali poruke o nenasilju, te zajedničko druženje svih učenika na školskom igralištu uz sportske aktivnosti. Učenici su aktivno sudjelovali u svim dijelovima projekta i osmislili prekasne poruke koje imaju snažnu poruku o važnosti prevencije nasilja.
                                      Tanja Tominović Pučko, učiteljica