Dizajnerskim radom, pod naslovom Raj & Pakao, Noriko Mikšić osvojila je nagradu u kategoriji od 5. – 8. razreda

Autor: Ivan Koreny, 21. 11. 2017.

Na ULUPUH-ov online natječaj Oblikuj pakiranje/ambalažu poslali smo 14 radova učenika od 5. - 8. razreda. Učenici su samostalno ili u paru dizajnirali maketu ambalaže za sok, čokoladu ili kekse.

Kartonske ambalaže naših učenika oblikom su pokazale originalan pristup ovoj temi. Učenici su pristupili rješavanju zadatka crtanjem mreže i plašta geometrijskog tijela nakon čega su rješavali etiketu proizvoda. Na kartonsku ambalažu u obicima  geometrijskih tijela: kocke, kvadra, prizme, šesterostrane prizme, trostrane i četverostrane piramide, valjka…slikanjem, crtanjem ili lijepljenjem etikete postigli su svoju kreaciju.

Dizajnerica Sanja Rocco kojoj je pripala čast odabira najkvalitetnijih radova, ovim riječima je obrazložila Norikino postignuće: „Nagradu dodjeljujemo učenici OŠ Braća Ribar, Noriko Mikšić (11 god.), za rad Raj & Pakao (šampanjac za djecu), uz obrazloženje: Intrigantan naziv pića nadopunjuju originalne ilustracije likova (anđela i vraga) na ambalaži, koji simboliziraju jabuku i crno grožđe. Također, autorica je vodila računa o kompoziciji i simetriji pojedinih elemenata.

Kao nagradu, poklanjamo katalog Zgrafa 12 / Međunarodne izložbe grafičkog dizajna i vizualnih komunikacija koja se ove godine održala u svom 12 izdanju.“

Zahvaljujemo svima na suradnji i od srca čestitamo Noriko Mikšić na nagradi!

Mentorica: Jasminka Vidović Buinac