Nagrada "Faust Vrančić" našoj učiteljici Mariji Vrbanac

Državna nagrada tehničke kulture „Faust Vrančić“ za 2017. godinu dodijeljena je našoj učiteljici tehničke kulture Mariji Vrbanac za izniman doprinos u razvoju tehničkog odgoja i obrazovanja građana u Republici Hrvatskoj, osobito mladih, za iznimne rezultate ostvarene u razvitku udruga tehničke kulture, za popularizaciju i promidžbu znanosti i tehnike, poticanje tehničkog stvaralaštva u Republici Hrvatskoj  te za zaslužene rezultate u pedagoškom, znanstvenom i stručnom radu u tehničkoj kulturi i udrugama tehničke kulture u Republici Hrvatskoj. Više od dvadeset godina aktivna je u Udruzi pedagoga tehničke kulture Sisak. Edukativno je osposobljavala brojne učitelje tehničke kulture, u školi osnovala Klub mladih tehničara „Posavina“ potičući aktivnosti u različitim područjima tehnike. Bila je mentor brojnim učenicima na državnim natjecanjima, a izniman uspjeh postigla je u 2016. godini  kada se šestero učenika natjecalo u različitim tehničkim područjima na državnim natjecanjima u Primoštenu (strojarstvo, graditeljstvo, fotografija, Smotra mladih poduzetnika) i Kraljevici (Modelarska liga). Svojim radom nastojala je pridonijeti širenju tehničkih i znanstvenih dostignuća te opismenjavanju učenika od najranije mladosti za primjenu znanstvenih i tehničko – tehnološkog razvitka gospodarstva i znanosti. Radila je na promicanju znanosti, tehnike te poticanju sklonosti i sposobnosti za tehničko stvaralaštvo.

Još jednom, čestitke na izvanrednom uspjehu.

Marijana Zabrešćak

objavio: Marijana Zabrešćak   datum: 5. 7. 2018.