Kako zaštititi djecu na Internetu

Autor: DANIJELA SELAK, 5. 12. 2019.

Djeca, kao najranjiviji korisnici Interneta, mogu biti izložena neprimjerenim  sadržajima ili ponašanjima, stoga im je potrebna potpora odraslih, naročito roditelja.
Program Zaštita sigurnosti djece na Internetu pokrenut je u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta i Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM). HAKOM-ove brošure sadrže praktične i korisne savjete vezane uz opasnosti i sigurnost na Internetu, zaštitu privatnosti i osobnih podataka, načinu ponašanja i uporabe društvenih mreža.

• Brošura - Kako se zaštititi u svijetu interneta i mobilnih telefona, 2018/2019 (pdf)
  • Brošura - Kako zaštititi dijete u svijetu interneta, mrežnih tehnologija i mobilnih telefona 2017/2018 (pdf)
  • Brošura - Kako zaštititi dijete u svijetu interneta, mrežnih tehnologija i mobilnih telefona, 2016/2017 (pdf)

U cilju edukacije roditelja i djece, HAKOM je pripremio i video o zaštiti djece na Internetu koji je dostupan na poveznici http://bit.ly/HAKOM5, a čija je glavna namjena upućivanje djece o prihvatljivom i odgovomom komuniciranju na Internetu te stvaranju odnosa povjerenja u kojem se djeca odraslima uvijek mogu obratiti ako se zbog korištenja Interneta osjećaju nelagodno, ustrašeno ili ugroženo.

Kako zaštititi djecu na Internetu

Autor: DANIJELA SELAK, 5. 12. 2019.