Izlet u Krašograd

Autor: DANIJELA SELAK, 15. 9. 2022.

Početak školske godine za učenike 2. razreda  je bio poseban. Zajedno sa svojim učiteljicama Suzanom Jelačom, Valentinom Ručnov, Karlom Vrdjukom Novosel, Katarinom Dumančić Kežman, psihologinjom Mirom Petek Trojanov te učiteljem Krešimirom Klarićem odlaze na terensku nastavu u Ekopark Krašograd. Tamo ih je dočekalo ljubazno osoblje koje je za njih pripremilo brojne aktivnosti zabavnog i edukativnog karaktera. Po samom dolasku u Krašograd djeca su smještene u restoran te poslužena Kraš expressom i keksima. Slijedila je vožnja vlakićem tijekom koje smo upoznati s uzgojem poljoprivrednih kultura na imanju. Vlak se zaustavio kod životinja koje tamo obitavaju. Uz stručno vodstvo, djeca upoznaju razne životinje (vijetnamske svinje, ponije, magarce, nojeve, koze, ovce, jarce, srne, jelene, patke) te njihove osnovne osobine, način života, ali saznaju i brojne zanimljivosti. U nastavku izleta učenicima je pokazan slijed „od polja do stola“, odnosno put nastajanja proizvoda od biljaka koje su vidjeli na poljima, zatim njezinog ploda (zrno kukuruza ili pšenice), preko brašna pa sve do pripreme tijesta i izrade raznih oblika od istoga. Slijedile su, potom, razne igre i natjecanja poput: mužnje mehaničke kravice, potrage za skrivenim blagom, potezanje konopa, skakanje u vrećama… Kasnije su učenici sudjelovali u još nizu zabavnih aktivnosti koje su uključivale: zabavu na dječjem igralištu, razne sportove, trampolin, napuhanac… Ovo nadasve kvalitetno provedeno prijepodne završilo je dodjelom diploma najuspješnijima. Učenicima, ali i njihovim učiteljima je ovo zasigurno bio dan za pamćenje.

Karla Vrdjuka Novosel

Izlet u Krašograd

Autor: DANIJELA SELAK, 15. 9. 2022.

Karla Vrdjuka Novosel