Projekt u 2. c

Autor: DANIJELA SELAK, 28. 10. 2022.

U sklopu projekta POSEBNA ZANIMANJA OKO NAS odjel 2.c započeo je s prvom radionicom i prezentacijom o zanimanju šumara.

Gospođa Kristina Ivković, dipl. ing. šumarstva, majka je učenice Tamare. Ona nam je predstavila svoje zanimanje jer u sklopu projekta želimo predstaviti zanimanja roditelja 2.c odjela. Radionica i predstavljanje trajalo je dva školska sata, a nama je vrijeme jako brzo proletjelo jer je sve bilo poučno i zanimljivo. Cilj radionice bio je predstaviti jednog šumara učenicima. Šumar ne hoda šumom samo sa sjekirom i pilom. On mora poznavati drveće, životinje i biljke, mora se snalaziti u šumi, brinuti o životinjama ( npr. zimi im nositi hranu), a za svako posječeno stablo mora posaditi novo. Aktivnosti su bile različite: od traženja blaga (jer svaki pravi šumar mora se dobro snalaziti na karti), prepoznavanja raznih biljaka i životinja do susreta s pravim kljovama divlje svinje i rogova jelena koje su učenici imali priliku držati uu rukama.

Ponovili smo sve što i mi znamo o šumama, ali i naučili puno toga novog o zanimanju šumara i njegovu veliku važnost. Po završetku našeg druženja i upoznavanja sa zanimanjem šumara, učenici su, kao što to i pravi šumari rade, zasadili stablo  u školskom dvorištu te na taj način učinili mali korak za očuvanje i zaštitu prirode.

Kako je to bilo, dočarat ćemo vam fotografijama.

Valentina Ručnov, učiteljica RN

Projekt u 2. c

Autor: DANIJELA SELAK, 28. 10. 2022.

Kako je to bilo, dočarat ćemo vam fotografijama.

Valentina Ručnov, učiteljica RN