Posjet malih građana Etnografskom muzeju i CineStaru u Zagrebu

Autor: DANIJELA SELAK, 16. 11. 2022.

U petak, 4.studenog 2022. godine, učenici koji pohađaju Građanski odgoj i obrazovanje posjetili su Etnografski muzej i CineStar u Zagrebu. Skupinu učenika od 5-8. razreda vodile su profesorice Ivančica Puškarić i Jasminka Vidović Buinac.

Učenici su uživali u putovanju vlakom i tramvajem te šetali užurbanim ulicama velegrada, učeći iz bogatog okruženja.

Po prvi put su se našli u zagrebačkom Etnografskom muzeju koji 2019. obilježio 100. godišnjicu postojanja. Uz izvrsno muzejsko vodstvo i bogate muzejski postav naslova Kapa dolje, tema: pokrivala za glavu učenici su proširili znanje o načinima njihove izrade do simboličkog značenja  kao i uloge u stvaranju novih društvenih identiteta i vrijednosti.

Aktualna izložba  Lica gladi osmišljena je i prikazana globalno i lokalno, povijesno i aktualno dajući posjetitelju uvid u duboku problematiku gladi.

Više o poremećaju prehrane pogledajte pod opširno. Izložba ostaje otvorena do kraja travnja naredne godine.

Novi animirani film Crvena panda iz 2022.god. u Branimir CineStaru u središtu radnje ima tinejdžericu Mei Lee koja se pretvara u ogromnu crvenu pandu kada je pod stresom ili kada je jako uzbuđena. Pretvaranje u crvenu pandu signaliziraju da Meini hormoni luduju i da se njeno tijelo mijenja. U pitanju je zapravo čarolija koja se već stoljećima prenosi sa ženskog koljena na koljeno u njezinoj obitelji.

Učenici su sa zanimanjem pratili dramatičnu i humorističnu priču o odrastanju.

Po završetku filma uslijedio je povratak kući. U vlaku su nas čekala rezervirana sjedala i ljubazno osoblje HŽ-a.

Ivančica P. & Jasminka V. B.

Priloženi dokumenti:
Poremecaji_prehrane.doc (27.50 KB)

Posjet malih građana Etnografskom muzeju i CineStaru u Zagrebu

Autor: DANIJELA SELAK, 16. 11. 2022.

Učenici su sa zanimanjem pratili dramatičnu i humorističnu priču o odrastanju.

Ivančica P. & Jasminka V. B.

Priloženi dokumenti:
Poremecaji_prehrane.doc (27.50 KB)