Osnovna škola Braća Ribar Sisak

Dragi roditelji, kako bi vam postupak upisa vašeg djeteta u našu školu bio što lakši,

jednostavno slijedite ovaj HODOGRAM AKTIVNOSTI:

1. KORAK – predbilježba za liječnički pregled

Pregledi za upis se obavljaju prema mjestu prebivališta/boravišta, neovisno o tome u koju školu upisujete dijete. Za djecu koja prema mjestu prebivališta/boravišta pripadaju upisnom području Oš Braća Ribar predbilježbe za preglede obavljat će se na adresi N. Tesle 10, obrtnički centar (prije Wellness centar Indi). Naručuje se isključivo osobno:

• 25.02.2022. od 15h do 19h
  • 01.03.2022. od 15h do 19h
  • 04.03.2022. od 15h do 19h
  • 07.03.2022. od 08h do 13h
  • nakon navedenih datuma se možete naručiti četvrtkom od 19h do 19,30h.

2. KORAK – ispunjavanje upitnika s podacima djeteta i odlazak na liječnički pregled u dogovorenom terminu

Tri dana prije dogovorenog termina pregleda, roditelj ispunjava upitnik s anamnestičkim podacima djeteta (link na upitnik https://www.zzjz-sk.hr/images/2020/Upitnik_za_roditelje.docx) kojeg dostavlja na e-mail:

skolska-sisak@zzjz-sk.hr

Za liječnički pregled vam je potrebno:

• zdravstvena iskaznica djeteta
  • zdravstveni karton dječjeg liječnika (ako dijete  pripada dr. Persoglia ili u ambulantu u željezari)
  • potvrdu liječnika stomatologa o pregledu zubi
  • iskaznica imunizacije djeteta
  • nalaz hemoglobina ( uputnicu dobivate pri narudžbi ako nemate nalaz koji nije stariji od 6 mjeseci)

Školska medicina za učenike naše škole trenutno je smještena i obavljat će preglede djece na adresi N. Tesle 10, obrtnički centar (prije Wellness centar Indi).

3. KORAK - pregled djeteta u školi

Nakon što obavite pregled djeteta kod liječnice čekate da vas nazove naša školska psihologinja s kojom ćete dogovoriti termin pregleda djeteta u školi.

VAŽNO! - ukoliko postoje bilo kakve zdravstvene ili druge specifičnosti (odgoda upisa u 1. razred, upis u školu drugog upisnog područja, pohađanje logopedskih tretmana i slično) molimo vas da nas o tome obavijestite na dan razgovora s djetetom u školi ALI PRIJE samog razgovora.

Ako postoji medicinska dokumentacija o eventualnim zdravstvenim poteškoćama djeteta zbog kojih bi se morao pokrenuti postupak utvrđivanja primjerenog oblika školovanja djeteta molimo vas da ponesete sa sobom postojeću medicinsku dokumentaciju.

4. KORAK - upis u 1. razred

Roditelji će na pregledu djeteta u školi dobiti sve daljnje informacije o samom upisu u školu koji će se za OŠ Braća Ribar održati 1. i 2. lipnja (srijeda i četvrtak) 2022. Upisi učenika obavljat će se u matičnoj školi, a upis učenika u područnu školu obavljat će se u PŠ Žabno.

O bilo kakvim promjenama vezanima uz način provođenja upisa djece u 1. razred, a s obzirom na nepredvidivu i promjenjivu situaciju vezanu uz epidemiju COVID-19, bit ćete pravovremeno obaviješteni na službenoj interneskoj stranici naše škole.

Za sve dodatne informacije ili nejasnoće  obratite se na broj telefona škole 570-208.

Za sve informacije o prijevremenom upisu, odgodi upisa ili privremenom oslobađanju od upisa proučite Obavijest o pregledu djece prije upisa u 1. razred osnovne škole za šk. god. 2022./2023. i upisu djece u 1. razred osnovne škole za šk. god. 2022./2023 koju možete pronaći u privicima ove objave.

Stručno povjerenstvo Osnovne škole Braća Ribar za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta

« Kolovoz 2022 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Braća Ribar Sisak / Zagrebačka 8 A, HR-44000 Sisak / os-braca-ribar-sk.skole.hr / ured@os-braca-ribar-sk.skole.hr