Kako bismo učenicima koji borave nešto duže u školi prikratili vrijeme i spojili ugodno s korisnim, a na zajedničku inicijativu učiteljica iz produženog boravka – Tanje Tominović Pučko, Ivane Bunjevac, Eme Milostić i Marije Paljuši – i školske knjižničarke odlučili smo posvetiti sate knjizi i čitanju, a sve s ciljem već tradicionalnog obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige u našoj školi, školskoj knjižnici.
Ovoga su puta učenici 1. i 2. te 3. razreda doznali sve o istoj manifestaciji, kao i o onome što nas u sklopu nje očekuje pa smo nešto više vremena posvetili Natjecanju u čitanju naglas, njegovim pravilima i svemu što ono iziskuje što je 3. razrede oduševilo i potaknulo na propitkivanje i razmišljanje o knjigama koje bi mogli predstavljati na natjecanju sljedeće godine.
Učenicima 1. i 2. razreda knjižničarka je uz osnovne informacije o Mjesecu knjige i s kojim se ciljem obilježava, pročitala i porazgovarala o knjigama koje je izabrala u Dječjem odjelu sisačke knjižnice s ciljem uključivanja što više učenika na učlanjenje u gradsku, odnosno narodnu knjižnicu – čitale su se „Knjiga koja se nije dala čitati“ Davida Sundina i „Božićna tišina“ Višnje Anić te na istima obrazložilo na da je ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige posvećen hrvatskim prevoditeljicama, odnosno prevoditeljima.
Bila su ovo zanimljiva i kreativna druženja na obostrano zadovoljstvo, istaknula je knjižničarka i posebno navela da je raduju gotovo svakodnevna ispunjenost školske knjižnice dječjim glasovima i smijehom.
Iva Pavušek Rakarić, knjižničarka