Program Građanski odgoj i obrazovanje – prezentacija projekata

Autor: DANIJELA SELAK, 11. 6. 2024.

U našoj školi djeluju dvije skupine izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje – u jednoj učenici petog i šestog razreda, a u drugoj učenici sedmog i osmog razreda.

Ove godine su svi „mali građani“ iz sisačkih osnovnih škola osmislili i proveli projekte koji su predstavljeni na izložbi u središtu grada. Uz projekt „Važnost razrednih pravila i njihova provedba“ izvannastavne skupine pod vodstvom učiteljice Jasminke Vidović Buinac, projekt „Predlažemo“ predstavila je i skupina učenika sedmog i osmog razreda pod vodstvom učiteljice Ivančice Puškarić.

A što predlažu učenici Građanskog odgoja i obrazovanja? Najprije su proveli anketu među 97 učenika naše škole (u kojoj ih je 53% izjavilo kako bi voljeli naučiti kuhati na izvannastavnoj aktivnosti Domaćinstvo) pa su temeljem tih rezultata učenici odlučili predložiti idejno rješenje izgleda praktikuma kuhanja, te novog, suvremenijeg pulta za izdavanje hrane u školskoj blagovaonici. Nadahnuće za praktikum su potražili u SŠ Viktorovac gdje su ih budući kuhari i njihov nastavnik kuhanja srdačno dočekali i pokazali opremu nužnu za praktikum kuhanja, kao i aparate koji olakšavaju rad. S ciljem upoznavanja s mogućim izvedbama pulta za izdavanje hrane posjetili su menze na dva zagrebačka fakulteta i u Studentskom centru, gdje su im zaposlenici odgovorili na sva pitanja. Sljedeća faza projekta bila je izrada idejnih rješenja koja su predstavljena na plakatu.

Budući da našoj školi predstoji nadogradnja, učenici se nadaju da će se uvažiti rezultati provedene ankete i njihovi idejni prijedlozi.

Ivančica Puškarić, prof.

« Rujan 2024 »