Književni susret s Renatom Holcer

Autor: DANIJELA SELAK, 9. 11. 2023.

Mjesec hrvatske knjige u našoj smo školi započeli 8. 11.pravim književnim poslasticama za djecu -  autorskom slikovnicom „Djed Jaglica i dupini“ i pravim malim romanom „Jako dugačke priče o tri hrabre žabice i čarobnom kamenu spasa, a i o zmaju također“ sisačke spisateljice Renate Holcer, umirovljene knjižničarke Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak, koju su ugostili učenici prvih razreda s učiteljima Jadrankom Kralj, Martinom Saitlik, Đurđicom Sever i Bojanom Iličićem te učenici 3. i 4. razreda s učiteljima Suzanom Jelača, Željkicom Tačković i Nadom Milošić.

Renatin prvijenac osvojio je srca nešto starijih učenika razredne nastave, dok je djed Jaglica oduševio svojom fantastičnom pričom najmlađe nam prvašiće, a oba su književna susreta praćena ilustracijama iz obiju knjiga. Dojmljivo je da je autorica predstavila svoje knjige preko 150 djece u pratnji svojim učitelja koji su s gotovo jednakim žarom pratili priče i uživali u njima.

I iako je spisateljica i knjižničarka već niz godina u mirovini, njezin živi duh pokazuje upravo suprotno, a s radošću možemo i najaviti da će se, zahvaljujući autoričinoj darežljivosti, njezine knjige pronaći na policama naše školske knjižnice te će ih djeca moći uskoro i posuditi.

Iva Pavušek Rakarić, knjižničarka

Za djecu je napisala:

Tri hrabre žabice i hokej na bari Žabenskoj

Najbolje jelo na svijetu

Djed Jaglica i dupini

Mačkica traži dom

Kako su nastae cicemace

Vjeverica Cok i Mrakača Zubata

A kotlić, Barbara? (sama ih je ilustrirala)

Za odrasle je napisala i ilustrirala priručnik o slikanju na svili Svila, boje, kist : jednostavni načini bojenja svile, budući da se u slobodno vrijeme bavi slikanjem na svili. Svoje slike na svili predstavila je na desetak samostalnih izložbi.