IZVANUČIONIČKA NASTAVA 3. I 4. RAZREDA

Autor: LAHORKA MARIĆ, 5. 3. 2019.

1.ožujka 2019.god.učenici 3. i 4.r. realizirali su izvanučioničku nastavu .Izvanučionička nastava bila je vrlo zanimljiva i raznolika.
Učenici su dugom šetnjom od škole Žabno do Gradskog muzeja upoznali povijesnu jezgru  Siska.
Dolaskom u Gradski muzej Sisak učenici su prisustvovali radionicama pod nazivom "Fašnik u Muzeju" gdje su izrađivali maske sa muzejskim pedagogom u okviru programa Gradskog muzeja Sisak.Nakon radionica kustos Gradskog muzeja proveo je učenike kroz muzej gdje su učenici vidjeli eksponate vezane za povijest grada Siska.

Nakon boravka u Gradskom muzeju učenici su sa učiteljicama Mirjanom Kraker i Martinom Saitlik prošetali povijesnom jezgrom  grada  i upoznali se sa povijesti grada Siska .Obišli smo  Veliki i Mali Kaptol,vidjeli smo  Stari most , Gradsku vijećnicu,Katedralu Uzvišenja Svetog Križa,granik odnosno prvu parnu dizalicu za istovar tereta s brodova postavljena još 1903.g.,Obišli smo i Arheološki park Siscia ostatke rimske arhitekture,žitno skladište iz 17.st. na desnoj obali rijeke Kupe .

Učenici su vidjeli kuću prvog sisačkog gradonačelnika Franje Lovrića , kuću poznatog sisačkog slikara Slavu Striegla.Vidjelu te kućupoznatog sisačkog političara i saborskog zastupnika na prijelazu iz 19. u 20.st. Grge Tuškana.Šetali smo šetnicom Slave Striegla  koja je žila kucavica grada Siska.Učenicima je učiteljica objasnila i pokazala ostatke željezničke pruge koja je tu prolazila jer se u 18.st. ovdje nalazila lučka postrojenja .

Izvanučioničku nastavu završili smo igrom u gradskom parku i laganom šetnjom do Odre i odlazak kući.

Mirjana Kraker,PŠ Sisak

IZVANUČIONIČKA NASTAVA 3. I 4. RAZREDA

Autor: LAHORKA MARIĆ, 5. 3. 2019.

Mirjana Kraker,PŠ Sisak