Dani kruha u Odri

Autor: Administrator , 14. 10. 2012.

Područna škola Žabno obilježila je Dane kruha 10.listopada 2012.g. u suradnji sa župnikom crkve sv. Antuna Pustinjaka u Odri i KUD-om Hrvatsko srce Odra-Žabno.

Prvi puta Dani kruha održani su na ovakav način, svečanije nego obično. Obilježavanju su nazočili ravnateljica gospođa Nada Berek, roditelji,djeca i ostali mještani sela Odra, Žabno i Staro Pračno.

Obilježavanje je započelo svetom misom koju je predvodio župnik Mladen Vuk. Poslije mise izveden je prigodni program koji su pripremile učiteljice i učenici Područne škole Žabno.

Postavljena je izložba učeničkih radova na temu "Zahvalimo za plodove naše zemlje" koju su na prijedlog župnika Mladena Vuka zajednički pripremili članovi KUD Hrvatsko srce Odra-Žabno uz suradnju roditelja, učiteljica Područne škole i ostalih djelatnika škole. Prisutni su mogli vidjeti izložbu krušnih proizvoda, jesenskih plodova, različitog sjemenja, starih alata koji su se koristili u obradi zemlje i pripremi kruha .Cijeli je izložbeni prostor bio ukrašen narodnim rukotvorinama

Posebno je bila zanimljiva izložba likovne skupine Područne škole Žabno. Učenici su bogatstvo jesenskih plodova s naših njiva pretvorili u prava umjetnička djela uz pomoć voditeljice učiteljice Monike Bionda. Župnik Vuk blagoslovio je hranu i sve prisutne.

Izložbene prostore obilazili su svi nazočni degustirajući ponuđene proizvode. Izložbene proizvode darivali smo Caritasu naše župe za siromašne obitelji .

Za prekrasan ugođaj hvala svim roditeljima,učenicima,učiteljicama i djelatnicima PŠ Žabno,članovima KUD Hrvatsko srce Odra Žabno i župniku Mladenu Vuku na uloženom trudu u obilježavanju Dana kruha.

Mirjana Kraker,učiteljica PŠ Žabno

Dani kruha u Odri

Autor: Administrator , 14. 10. 2012.

Mirjana Kraker,učiteljica PŠ Žabno