Lucija Tuškanec na državnoj razini LiDraNa

Autor: LAHORKA MARIĆ, 6. 4. 2019.

Smotra LiDraNo manifestacija je koja svake godine okuplja talentirane mlade ljude. Budući književnici, novinari, poete i glumci svojim talentom uvijek i iznova razvesele prosudbeno povjerenstvo, kao i gledatelje.

Učenica 6. A Lucija Tuškanec jedna je od takvih, posebnih, talentiranih. Monologom „Lažeš Melita“ Ivana Kušana, a pod mentorstvom učiteljice hrvatskoga jezika Marijane Zabrešćak, predstavila je našu školu. Lucija svojim glumačkim umijećem neprestano oduševljava. Da je izniman talent, potvrđuje i struka koja je na državnoj razini ovogodišnje smotre LiDraNo, održanoj  prošloga tjedna u Šibeniku, istaknula želju da im se Lucija jednoga dana pridruži na daskama koje život znače. Veliki uspjeh postigao je i školski časopis „Plamen“ pod vodstvom učitelja Danijele Selak i Ivana Korenya, a pod uredništvom učenika Ivane Odak, 7. D, Magdalene Gmaz, 7. A, Mihaela Kanotija, 7. D, Lare Kordić, 7. D, Matije Butkovića, 5. C, Franke Išek, 5. C i Petre Lucije Selak, 5. C.

Ova vrijedna zbirka školskih uspomena predložena je za državnu razinu. Uspjeh i velike pohvale prosudbenog povjerenstva dobili su i učenici Dora Hrnčević, 6. A, Rok Markulin, 6. A, Elena Harčević, 6. A, Marta Pavić, 6. A, Helena Sever, 6. A, Leona Šatni, 6. A, Marta Šprišić, 6. A, Dora  Šterc, 6. A, Mateo Šulter, 7. B i Samson Vijačkić, 7. b. pod mentorstvom učiteljice hrvatskoga jezika Marijane Zabrešćak. Skupnim scenskim natupom „Strašna Crvenkapica“ Ephraima Kishona predstavili su našu školu na županijskoj razini LiDraNa održanoj u Glini.

Velike čestitke svim učenicima.

Marijana Zabrešćak, učiteljica hrvatskoga jezika

Lucija Tuškanec na državnoj razini LiDraNa

Autor: LAHORKA MARIĆ, 6. 4. 2019.

Velike čestitke svim učenicima.

Marijana Zabrešćak, učiteljica hrvatskoga jezika