Autor: LAHORKA MARIĆ, 1. 5. 2019.

OBILJEŽAVANJE 59. GODINA RADA OSNOVNE ŠKOLE BRAĆA RIBAR SISAK

(1960.-2019.)

Od 1960 - tih pa do danas proslava Dana škole u OŠ Braća Ribar je poseban dan kojim slavimo postojanje i dugogodišnju povijest naše škole misleći na budućnost i one koji će tek postati dio naše uspješne priče.
Na samom početku djelovanja odgojno-obrazovnog rada škole 1960-tih godina škola se sastojala od dvanaest odjeljenja sa brojkom od pedeset i devet učenika. Djelovanjem i radom škole tijekom godina učitelji i učenici su posjećivali kulturna događanja, obilježavali značajne datume i bili uključeni u sve aktivnosti svoga zavičaja. Učenici su bili uključeni u razne nastavne i izvannastavne aktivnosti gdje možemo posebno istaknuti sportsko,
kulturno-umjetničko i društvo „Mladih tehničara“ u kojem ubrajamo aktivnosti poput streličarstva, aviomodelara, električara, rukometaša, tamburaša, lutkara, folklorne, likovne, kino klub skupine pa i djelovanje školske zadruge cvjećara, povrtlarstva i knjigovodstva.
Školu su do sada posjetili brojni književnici, svećenici, slikari, glumci pa i muška rukometna reprezentacija Hrvatske. Također, postavljali smo izložbe, izrađivali divne uspomene u obliku milenijske fotografije i podupirali niz humanitarnih akcija. Svaka navedena aktivnost škole od 1967 godine je bila popraćena prvim literarnim listom učenika „Plamen“ koji je proglašen najboljim školskim listom u Hrvatskoj i koji do današnjeg dana broji 63 izdanja. Tijekom pedeset i devet godina djelovanja škole svaka godina je obilježena sa postizanjem i osvajanjem čitavog niza nagrada i priznanja za postignute izvrsne rezultate koji su posljedica kvalitetnog rada nastavnika i djelatnika Škole u svim područjima kojima odajemo priznanje na „Danima najboljih“.
Osnovnu školu Braća Ribar danas pohađa 602 učenika u 29 razredna odjela. Nastava u matičnoj školi je organizirana u dvije smjene za sve učenike od 1. do 8. razreda. U sastavu matične škole je i područna škola Žabno. Većina se učenika, osim redovite nastave, rado uključuje u izvannastavne aktivnosti na kojima učitelji s njima njeguju i razvijaju kreativnost, maštu i stvaralački duh.

Škola funkcionira kao sjajan tim u kojem svi djelatnici čine jedinstvenu cjelinu bez čijeg truda i zalaganja Škola ne bi bila ono što je danas – uspješna i prepoznatljiva institucija grada Siska koja svojim radom i zalaganjem obogaćuje svoju lokalnu zajednicu. I za kraj želimo istaknuti kako biti uzor je zaista zahtjevna, odgovorna i neprocjenjivo važna uloga. Čini se neostvarivom. Ali nije, preuzimaju je oni koji stvaraju bolju budućnost. Učitelji!

Puno uspjeha u nadolazećim godinama djelatnicima, budućim i sadašnjim učenicima želi
                                     ravnateljica Vesna Šebek

Autor: LAHORKA MARIĆ, 1. 5. 2019.

OBILJEŽAVANJE 59. GODINA RADA OSNOVNE ŠKOLE BRAĆA RIBAR SISAK

(1960.-2019.)