V. izložba Digitalne fotografije pod nazivom „Odnos čovjeka i okoliša“

Autor: Ivan Koreny, 19. 11. 2012.

Peti po redu foto-natječaj raspisala je OŠ „Dr. Ivan Merz“ iz Zagreba pod vodstvom Damira Poljaka, učitelja informatike. Prosudbeno povjerenstvo odlučilo se za 273 foto uratka iz 36 hrvatskih osnovnih škola.

Jasminka Vidović Buinac

Među izabranim radovima su i oni kojih su autorice naše dvije učenice:

Borna Heinemann, 8.c., nazivi fotografija : Francuska, ljudi u pokretu i.,II.,III., i VI.

Ana Marija Antić, 7.d., nazivi fotografija: Volim se gibat I. i II.

Natječajni zadatak postavljen je tako da usmjerava na propitivanje i bilježenje svakodnevnih situacija s čovjekom kao glavnim akterom.

Borna je zabilježila svoj petodnevni boravak u Francuskoj, odabrani radovi bilježe ulične prolaznike u gradu Reimsu, posjetitelje pariških muzeja kao što su: Louvre i Mesee d'Orsay i prolaznike u neposrednoj blizini katedrale Notre-Dame u Strasbourgu.

Ana Marija istražuje u neposrednom okolišu stoga su radovi više intimističkog karaktera. Posavski krajolik s riječnim čamacem i figurom u pokretu kadriran je u dinamičnoj dijagonalnoj kompoziciji. Drugi zapis nastavlja problematiku statičnog i dinamičnog u kompoziciji.

Pozivamo sve zainteresirane da posjete ovu izložbu koja će biti otvorena do 07.12.2012.god.

Voditeljica foto-skupine:

Jasminka Vidović Buinac

V. izložba Digitalne fotografije pod nazivom „Odnos čovjeka i okoliša“

Autor: Ivan Koreny, 19. 11. 2012.

Jasminka Vidović Buinac

Među izabranim radovima su i oni kojih su autorice naše dvije učenice:

Ana Marija Antić, 7.d., nazivi fotografija: Volim se gibat I. i II.

Voditeljica foto-skupine: