Početak gradnje PŠ Žabno 26.studenog 2012.

Autor: DANIJELA MEDAKOVIĆ, 26. 11. 2012.

Danas je položen kamen temeljac za gradnju nove Područne škole u Žabnu. Ravnateljica Nada Berek pozdravila je uvažene goste i sve prisutne govorom, svećenici mons. Zdravko Novak i vlč. Mladen Vuk posvetili su gradilište, a gradonačelnik Grada Siska gospodin Dinko Pintarić položio je kamen temeljac budućoj školi!

Svečanim polaganjem kamena temeljca obilježen je početak gradnje nove školske zgrade za područnu školu u Žabnu.
Ravnateljica Škole gospođa Nada Berek u pozdravnom je govoru istaknula važnost i neophodnost gradnje novog školskog prostora jer je postojećem montažnom objektu istekao rok uporabe, a tu činjenicu potvrđuje i stanje objekta: krov prokišnjava, zidovi pucaju, a podovi su neravni.
Prosječan broj učenika proteklih 10 godina (78 učenika) te projekcije za sljedećih pet godina pokazuju da će svake školske godine biti oko 60 učenika pa taj broj učenika opravdava gradnju nove školske zgrade u Žabnu kako bi se omogućilo djeci pohađanje nastave što bliže svom domu.

Kamen temeljac položio je gradonačelnik Dinko Pintarić koji je tom prilikom zahvalio Ministarstvu znanosti obrazovanja i sporta na podršci u realizaciji ovog zajedničkog projekta.

Gospodin Pintarić zahvalio je i učenicima, roditeljima i nastavnicima na strpljivom i predanom radu u tako neprimjerenim i teškim uvjetima rada.

Gospodin gradonačelnik pozvao je sve prisutne na otvorenje nove školske zgrade u rujnu 2014.

Kamen temeljac blagoslovili su mons. Zdravko Novak, ekonom sisačke biskupije i župnik župe crkve sv. Kvirina i vlč. Mladen Vuk, župnik crkve sv. Antuna Pustinjaka iz Odre.

Početak gradnje PŠ Žabno 26.studenog 2012.

Autor: DANIJELA MEDAKOVIĆ, 26. 11. 2012.