Projekt o Irskoj

Autor: DANIJELA MEDAKOVIĆ, 27. 3. 2013.

Učenici sedmih razreda predstavili su radionicu St Patrick's Day u dječjem odjelu NKIČ Vlado Gotovac u petak, 15.ožujka uoči samog blagdana svetog Patrika, zaštitnika Irske.

Početkom ožujka započeo je i projekt o Irskoj. Učenici sedmih razreda i njihovi učitelji engleskog jezika nositelji su projekta koji se sastojao od nekoliko faza rada.

Svi učenici škole mogli su sudjelovati u prvoj fazi projekta, radionici gospodina Paula O'Gradyja, Irca koji  je na vrlo osobit način predstavio svoju domovinu. Učenici sedmih razreda su potom, u drugoj fazi projekta, prikupljali informacije putem interneta, enciklopedija, udžbenika i televizije kako bi u pretposljednjoj, trećoj, fazi rada priredili radionicu pod imenom St Patrick's Day. U posljednjoj fazi projekta predstavili su stečeno znanje učenicima četvrtog razreda učiteljice Sanje Baste iz OŠ 22.lipnja u Dječjoj knjižnici u centru grada.

Sama radionica se sastojala od prezentacije prilagođene predznanju učenika četvrte godine učenja engleskog jezika, dviju zanimljivih legendi, popularne irske balade Molly Malone i kviza Izazov u kojem je pobjednica Maja osvojila majicu s motivom djeteline, simbola Irske. Radionica je završila učenjem tradicionalnog svatovskog plesa, neizbježnog elementa svakog irskog vjenčanja.

Svi učenici su pokazali koliko dobro vladaju engleskim jezikom, četvrtaši su pokazali kako i mlađi uzrasti imaju znanja o sadržajima koji se uče tek u starijoj dobi, a naši sedmaši su još jednom dokazali da rad izvan učionice i mimo udžbenika može rezultirati učenjem kroz zabavu i pronalaženjem novih talenata koji bi mogli postati i njihove buduće karijere.

Projekt o Irskoj

Autor: DANIJELA MEDAKOVIĆ, 27. 3. 2013.