Mali građani posjetili reciklažno dvorište Sisak Stari

Autor: DANIJELA SELAK, 20. 6. 2023.

Dana 14.6.2023. godine učenici 5. razreda, koji pohađaju INA Građanski odgoj i obrazovanje, su posjetili reciklažno dvorište Sisak Stari u samom centru grada.

U sustavu zbrinjavanja otpada značajno mjesto zauzimaju reciklažna dvorišta na koja se privremeno prikuplja otpad prije daljnje prerade.

Značajna sredstva za otvaranje reciklažnih dvorišta osiguravaju se iz EU fondova.

Od ljubaznih zaposlenika učenici su saznali da građani Siska ovdje mogu besplatno predati razne vrste otpada, koje će potom tvrtka Gospodarenje otpadom d.o.o. Sisak adekvatno zbrinuti. Sav otpad koji se ne smije odložiti u spremnike za odvojeno prikupljanje na kućnom pragu ili kontejnere na zelenim otocima, može se odložiti u ovo reciklažno dvorište.

Nakon edukativnog uvoda u osnove održivog gospodarenja otpadom uslijedila je igra- refleksija naučenoga na kraju koje su mali građani bili bogato nagrađeni.

Jasminka Vidović Buinac

Mali građani posjetili reciklažno dvorište Sisak Stari

Autor: DANIJELA SELAK, 20. 6. 2023.

Jasminka Vidović Buinac

« Svibanj 2024 »