Obilježavanje Svjetskog dana tablice množenja

Autor: DANIJELA SELAK, 21. 11. 2023.

Naša škola ove godine pridružila se 7420 škola iz cijelog svijeta u sudjelovanju obilježavanja 13. Svjetskog dana tablice množenja (World Multiplication Table Day) u petak 17. studenog 2023. Ova aktivnost nastala je na inicijativu poljskog matematičara A. Grabowakog, a za cilj ima popularizirati matematiku. Na zabavan i netipičan način učenici su ponovili i utvrdili tablicu množenja. Sudjelovali su svi učenici 3. razreda naše škole, te učenici 3. razreda koji pohađaju produženi boravak. Događaj je bio organiziran na više razina. Učenici produženog boravaka nakon ponavljanja i rješavanja zadataka, posjetili su i djelatnike škole. Tako su se tablice množenja prisjetile naše kuharice, spremačice, računovođe, tajnica, ravnateljica i drugi učitelji. U razrednim odjelima svih 3. razreda učenici su rješavali  zabavne zadatke i izrađivali vizualni identitet događaja, malu sovicu. Nakon toga izrađen je plakat s riješenim listićima tablice množenja.

Tanja Tominović Pučko, učiteljica PB

Obilježavanje Svjetskog dana tablice množenja

Autor: DANIJELA SELAK, 21. 11. 2023.

Tanja Tominović Pučko, učiteljica PB