Mali građani i sandučić povjerenja

Autor: DANIJELA SELAK, 12. 1. 2024.

Ovih dana je u hodniku naše škole, kraj učionice likovne kulture, postavljen sandučić povjerenja s ciljem prevencije nasilja među učenicima. Postavljanje sandučića jedna je u nizu preventivnih aktivnosti koja se nadovezuje na kontinuirano obrazovanje učenika na temu nasilja.

Sandučić povjerenja je mali poštanski sandučić.

Osnovna je ideja prikupljanje anonimnih prijava nasilnog ponašanja, ali i prijedloga (što biste vi poboljšali) i pohvala (pozitivnih primjera s kojima se susrećete). Iako se nadam da ste se navikli u slučaju potrebe obratiti svom razredniku, pedagoginji i psihologinji, želimo pružiti ruku prijateljstva i povjerenja prema onima koji trenutno ne nalaze hrabrosti da komuniciraju uobičajenim putem.

Samu ideju o projektu sandučić povjerenja  inicirali su učenici izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje na način da su osmislili i oslikali vizualni postav cijele priče te će biti uključeni u njenu realizaciju.

Jasminka Vidović  Buinac, mag. art.

UPUTE

TKO ĆE ODGOVARATI NA PITANJA?

Svi oni koji mogu i žele pomoći.

KOME JE NAMIJENJEN?

Učenicima, roditeljima, svima onima koji žele poboljšati kvalitetu života u školi.

ČEMU SLUŽI?

Za pružanje podrške osjećaja povjerenja i prijateljstva.

Za pomoć u rješavanju različitih problema i poteškoća.

Za otvorenu i iskrenu međusobnu komunikaciju.

KAKO POSTAVITI PITANJE?

Pitanje možeš postaviti anonimno, koristeći šifru koju sam odabereš.

GDJE MOŽEŠ PRONAĆI ODGOVOR?

Na oglasnoj ploči pored sandučića.

KADA ĆE ODGOVORI BITI IZLOŽENI?

Svaki petak.

ŠTO AKO PROPUSTITE VIDJETI ODGOVOR NA

NEKO PITANJE?

Odgovori će biti stavljeni na školski web >

Građanski odgoj i obrazovanje >

sandučić povjerenja.

Mali građani i sandučić povjerenja

Autor: DANIJELA SELAK, 12. 1. 2024.

Sandučić povjerenja je mali poštanski sandučić.

Jasminka Vidović  Buinac, mag. art.

UPUTE

TKO ĆE ODGOVARATI NA PITANJA?

Svi oni koji mogu i žele pomoći.

KOME JE NAMIJENJEN?

ČEMU SLUŽI?

Za pružanje podrške osjećaja povjerenja i prijateljstva.

Za pomoć u rješavanju različitih problema i poteškoća.

Za otvorenu i iskrenu međusobnu komunikaciju.

KAKO POSTAVITI PITANJE?

Pitanje možeš postaviti anonimno, koristeći šifru koju sam odabereš.

GDJE MOŽEŠ PRONAĆI ODGOVOR?

Na oglasnoj ploči pored sandučića.

KADA ĆE ODGOVORI BITI IZLOŽENI?

Svaki petak.

ŠTO AKO PROPUSTITE VIDJETI ODGOVOR NA