Terenska nastava u Lonjskom polju

Autor: DANIJELA SELAK, 3. 5. 2024.

Dana 29. travnja 2024. učenici trećih razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi u Parku prirode Lonjsko polje.
Cjelokupni izlet i prijevoz za učenike trećih razreda organizirao je Grad Sisak.
Rendžeri su učenicima objasnili zašto je Lonjsko polje proglašeno parkom prirode, važnost parka za život životinja koje tamo obitavaju, za mriještenje riba te kako su se ljudi prilagodili životu uz vodu i česte poplave gradeći kuće od lokalnog hrasta lužnjaka.
Posjetili smo etno zbirku Sučić i saznali kako su nekada ljudi živjeli i čime su se služili u radu.
Učenici su slušali zanimljivosti o bijeloj rodi koja se naučila na suživot s ljudima radeći gnijezda na kućama i stajama.
Naučili su da je Čigoč 1994. proglašen prvim selom roda u Europi te da su imali najniže (2,5 m) rodino gnijezdo.
Na kraju smo bili u samoj retenciji Lonjskog polja na novoizgrađenom vidikovcu za promatranje životinja.
                                                                    Krešimir Klarić, učitelj RN

Terenska nastava u Lonjskom polju

Autor: DANIJELA SELAK, 3. 5. 2024.

Krešimir Klarić, učitelj RN

« Rujan 2024 »