Simbolika prirode u likovnim i foto radovima učenika OŠ Braća Ribar

Autor: Ivan Koreny, 4. 4. 2014.

Odabrani radovi nastali su na satu likovne kulture i izvannastavnim aktivnostima likovne i foto skupine. Tehnike, teme i likovni problemi dio su kurikuluma koji se temelji na procesu istraživačkog učenja i stvaranja. Tehnika crtanja fraktala jedan je od najnovijih smjerova u art-terapiji čije ljekovito djelovanje boja na našu podsvijest pruža veliku mogućnost terapijske i umjetničke primjene.

Autorske radove s izložbe pogledajte u fotogaleriji.

Na otvorenju izložbe nastupili su učenici naše Škole s pjesmom „Nek živi ljubav“ pod mentorstvom učiteljice  Helene Filipović a učiteljica Ankica Kireta pripremila je učenika Matea Gajdeka koji je pročitao je svoju pjesmu „Tratinčica“.

Prisutnima se obratila voditeljica Dječjeg odjela knjižnice Gordana Bjelovarac i otvorila izložbu. Ova izložba  je nastavak dugogodišnje suradnje s Gradskom knjižnicom i njenim odjelima putem izlaganja učeničkih radova.

U realizaciji projekta koji je ostvaren kroz tri radna tjedna kreativnog stvaranja sudjelovalo je preko 80 učenika svih  uzrasta.
Poznata je misao da je likovno izražavanje djece važan faktor njihova pravilna razvoja, a različite umjetnosti nude mladima jedinstvene mogućnosti za razumijevanje i oblikovanje vlastitih kulturnih i osobnih identiteta.

Na izložbi sudjeluju učenici: 2. c razreda pod mentorstvom učiteljice Jasne Medur,
3.a razreda pod mentorstvom učiteljice Danice Podrić,
5. do 8. razreda pod mentorstvom učiteljice Jasminke Vidović Buinac

Likovno-umjetnički izraz motivira djecu za aktivno učenje i kreativno propitivanje pa nam autori radova prenose u svome izrazu svu ljepotu simbolike proljetnog buđenja prirode i novoga života.

Jasminka Vidovič Buinac, prof.

Simbolika prirode u likovnim i foto radovima učenika OŠ Braća Ribar

Autor: Ivan Koreny, 4. 4. 2014.

Autorske radove s izložbe pogledajte u fotogaleriji.

3.a razreda pod mentorstvom učiteljice Danice Podrić,
5. do 8. razreda pod mentorstvom učiteljice Jasminke Vidović Buinac

Jasminka Vidovič Buinac, prof.