Idemo u kazalište za djecu i mlade!

Autor: Ivan Koreny, 3. 11. 2015.

U srijedu 21. listopada 2015. g. učenici petih razreda s razrednicama i učiteljicama hrvatskog jezika i geografije posjetili su kazalište Žar ptica u Zagrebu. Pogledali su predstavu „Mrvice iz dnevnog boravka koja govori o načinu života jedne obitelji koja se bori s nestašicom novca i pubertetskim problemima.

Fotografije s predstave i popratni tekst koji potpisuju učenice 5.b Ivona Babić i Tea Božić pogledajte u nastavku.

Idemo u kazalište za djecu i mlade!

U srijedu 21.10.2015.god. dogodio nam se jedan poseban školski dan. Mi, učenici 5. razreda posjetili smo kazalište Žar ptica i gledali predstavu „Mrvice iz dnevnog boravka“. Na predstavu nas je vodila naša razrednica i učiteljice hrvatskog jezika. Predstava nam se jako svidjela jer govori o načinu života otkačene obitelji koja se bori s nestašicom novca i pubertetskim problemima. Svi u kući imaju drugačije želje i snove, dijele muške i ženske poslove koji ih vesele.

Glumci fantastično glume svoje uloge na zanimljiv i šaljiv način. Mojim prijateljima se najviše svidjela Robotka jer je puna mudrih savjeta i Bumbar jer je smiješan, nespretan, djetinjast i opsjednut hranom.

Mnogi učenici su se prepoznali  u nekim od situacija iz predstave. Likovi se u predstavi neprestano zadirkuju, ismijavaju jedni druge, ali se u ključnim situacijama podržavaju kao prava obitelj.

Mi smo ovako shvatili poruku predstave, a ona glasi: „Koliko god pametni bili, svi imamo svoje strahove koje možemo uz pomoć prijatelja i snage volje svladati!“

Ivona Babić, 5.b i Tea Božić, 5.b

Idemo u kazalište za djecu i mlade!

Autor: Ivan Koreny, 3. 11. 2015.

Ivona Babić, 5.b i Tea Božić, 5.b