Upali lampicu i čitaj naglas!

Autor: Ivan Koreny, 3. 11. 2015.

Dana 23. listopada 2015. u Ogranku Caprag Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak održano je 3. županijsko natjecanje u čitanju naglas za Sisačko-moslavačku županiju. Na natjecanju su sudjelovali predstavnici četiri grada naše Županije: Petrinje, Velike Ludine, Popovače i Siska. Pobjedu u mlađoj kategoriji odnio je Patrik Sladović iz naše škole koji će predstaviti našu Županiju na 3. nacionalnom natjecanju koje će se ove godine održati 19. i 20. studenog 2015. godine u Sisku. Čestitamo Patriku na uspjehu!

Detaljnije o natjecanju pročitajte u nastavku.

Upali lampicu i čitaj naglas!

Jednodnevna akcija „Upali lampicu i čitaj“ koja se 23. listopada 2015. provodila na cijelom području Republike Hrvatske s ciljem popularizacije knjige i čitanja, obilježila je i 3. županijsko natjecanje u čitanju naglas za Sisačko-moslavačku županiju koje je održano u Ogranku Caprag Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak.
Na natjecanju su sudjelovali predstavnici četiri grada naše Županije: Petrinje, Velike Ludine, Popovače i Siska. Prosudbenu komisiju činile su Božica Vuić, predavačica na Učiteljskom fakultetu u Petrinji, Jadranka Del Ponte, spisateljica za djecu i knjižničarka iz Knjižnice i čitaonice Kutina te Ljerka Iharoš, profesorica hrvatskog jezika u Srednjoj školi Glina. Nakon odgledanih i odslušanih nastupa u posebnom ugođaju, odabrali su najbolje čitatelje naglas koji će predstaviti našu Županiju na 3. nacionalnom natjecanju koje će se ove godine održati 19. i 20. studenog 2015. godine u Sisku.
Pobjedu u mlađoj kategoriji odnio je Patrik Sladović iz Siska, dok je u starijoj kategoriji najbolji čitatelj bio Lovro Ivić iz Popovače.

Organizacijski tim Natjecanja u čitanju naglas

natjecanjeucitanju@gmail.com

044/521-985

Upali lampicu i čitaj naglas!

Autor: Ivan Koreny, 3. 11. 2015.

Detaljnije o natjecanju pročitajte u nastavku.

Organizacijski tim Natjecanja u čitanju naglas

natjecanjeucitanju@gmail.com