Books are fun

Autor: Ivan Koreny, 23. 3. 2016.

„Books are fun“ je naziv zajedničkog projekta učenika 8. razreda naše škole, OŠ Ivan Kukuljević i OŠ 22. lipnja i njihovih učiteljica engleskog jezika – Ivančice Puškarić, Tihane Blažević i Alme Velić - koji je u  četvrtak 17. ožujka 2016. predstavljen u Dječjem odjelu Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac. Možda se pitate zašto engleski naziv? Zato što je tridesetak učenika iz sve tri škole ove školske godine marljivo čitalo knjige na engleskom jeziku (i to originalna djela, a ne pojednostavljena izdanja za strance!) iz bogate zbirke Dječjeg odjela čime su pokazali ne samo ljubav prema književnosti, već i izvrsno poznavanje engleskog jezika.  Svoje zadovoljstvo pročitanim u četvrtak su podijelili sa svojim vršnjacima koji su tijekom protekla dva tjedna imali priliku proučavati plakate s prikazima pročitanih knjiga izložene u dječjoj knjižnici. Nakon prezentacije slijedile su zabavne igre i kviz u kojima su svi uživali, a posebice pobjednici koji su osvojili atraktivne nagrade. Nadamo se da će se i drugi učenici sada ohrabriti i početi čitati djela engleskih i američkih autora, naravno, na engleskom jeziku.

Ivančica Puškarić, učiteljica engleskog i francuskog jezika

Books are fun

Autor: Ivan Koreny, 23. 3. 2016.

Ivančica Puškarić, učiteljica engleskog i francuskog jezika