Terenska nastava drugih razreda

Autor: DANIJELA SELAK, 6. 10. 2016.

Prohladan, ali lijep i sunčan dan iskoristili su 5. listopada 2016. učenici drugih razreda OŠ Braća Ribar i učenici 2.razreda Područne škole Žabno da u u pratnji učiteljica Zdenke Balen,Jadranke Kralj i Mirjane Kraker te defektologa Tihomira Bušića i knjižničarke Aseme Kurtović realiziraju terensku nastavu.
Cilj terenske nastave bio je integriranje različitih sadržaja s ciljem zornog učenja. Prvi dio terenske nastave bio je posjet Veterinarskoj stanici Sisak, azilu za zaštitu životinja,povodom Svjetskog dana zaštite životinja, a drugi dio bio je posjet Područnoj školi Žabno te upoznavanje sela i izravni doživljaj jeseni na selu.

Posjet azilu za zaštitu životinja bio je vrlo poučan. Učenici su s djelatnicima azila obišli skloništa,upoznali se s njihovim načinom rada i slušali priče o zbrinjavanju životinja. Nakon obilaska skloništa, djelatnici azila učenike su počastili sokovima i grickalicama, a djeca su darovala hranu za zbrinute životinje. Naglasak  prvog dijela  terenske nastave bio  je učenike naučiti da je jako važno pružiti skrb i pomoć životinjama.
Drugi dio terenske nastave je bio posjet Područnoj školi Žabno i druženje s učenicima iz područne škole te upoznavanje života na selu i prirode u jesen. Učiteljica Mirjana Kraker je učenike goste provela je kroz školu i upoznala ih sa životom i radom škole.
Učenici su potom šetali selom, uočavali promjene u prirodi, upoznali mjesto Žabno gdje polaze školu njihovi domaćini .
Terenska nastava završila  je igrom na seoskom dječjem igralištu. Učenici su se uvjerili da život u malom mjestu može biti ugodan, zabavan i lijep.

Mirjana Kraker,učiteljica PŠ Žabno

Terenska nastava drugih razreda

Autor: DANIJELA SELAK, 6. 10. 2016.

Mirjana Kraker,učiteljica PŠ Žabno