26. 4. 2012. EDGAR DEGAS SKULPTURE I MALA LIKOVNA RADIONICA

Autor: Administrator , 3. 5. 2012.

Terenska nastava Edgar Degas-skulpture i Mala likovna radionica,
26.04.2012., galerija Klovićevi dvori, Zagreb

I ove godine smo sa zadovoljstvom posjetili GKD i uključili u rad Male likovne radionice. Polaznici su bili: učenici 6. 7.i 8..razreda, njih tridesetčetiri.

Zadatak terenske nastave sastojao se iz dva dijela.

Prvi dio, koji se odnosio na sve sudionike nastave, sastojao se iz usmjerenog promatranja izloženih djela Edgara Degasa uz pomoć stručnog vodstva.

Drugi dio zadatka, kojem je pristupila polovica sudionika terenske nastave, sastojao se iz praktičnog dijela koji je bio usmjeren na stvaranje.

Anita, Magdalena, Hana, Magdalena, Nikol i Brigita ispred Umjetničkog paviljona u Zagrebu.

Učenici su uspješno i s veseljem proširili znanje o „najvećem crtaču među slikarima i kiparima druge polovice 19. stoljeća“ te stekli iskustvo oblikovanja u glinamolu i vosku zahvaljujući izvrsnom vodstvu GKD koje se odnosi kako na stručno vodstvo u izložbenom prostoru, tako i na vodstvo u Maloj likovnoj radionici.

Jasminka Vidović Buinac

26. 4. 2012. EDGAR DEGAS SKULPTURE I MALA LIKOVNA RADIONICA

Autor: Administrator , 3. 5. 2012.

Terenska nastava Edgar Degas-skulpture i Mala likovna radionica,
26.04.2012., galerija Klovićevi dvori, Zagreb

Zadatak terenske nastave sastojao se iz dva dijela.

Jasminka Vidović Buinac