DRUŽENJE S BRITANSKIM VELEPOSLANIKOM

Autor: DANIJELA SELAK, 22. 3. 2017.

Našu je školu 21. ožujka 2017. godine posjetio britanski veleposlanik u Republici Hrvatskoj, gospodin Andrew Dalgleish. Budući da smo ranije u sklopu nastave engleskoga jezika posjetili veleposlanstvo Sjedinjenih Američkih Dražava, planirali smo posjetiti i Veleposlanstvo Ujedinjene Kraljevine Velike Britanije i Sjeverne Irske, ali se susret s veleposlanikom dogodio u našoj školi jer je gospodin Dalgleish odlučio doći k nama.

U ugodnoj atmosferi naš nam je gost objasnio što znači biti veleposlanik u nekoj državi, opisao svoj susret s kraljicom Elizabeth ll.,kako je proveo četiri godine kao zamjenik veleposlanika u Južnoj Koreji. Rekao nam je da voli kuhati i čitati. Pokazao je zavidno znanje hrvatskoga jezika koji stalno usavršava. Sviđa mu se naša domovina, posebno naša hrana i smisao za šalu koju je kod ljudi uočio. Šalio se i on u druženju s učenicima.

Gospodinu smo na odlsku poklonili sliku naše učenice Lucije Bunjevac, 7.b, i primjerak našeg školskog lista Plamen. Sljedeći dan smo dobili fotografiju na kojoj poklonjena slika krasi njegov ured u Zagrebu.

Lahorka Marić

DRUŽENJE S BRITANSKIM VELEPOSLANIKOM

Autor: DANIJELA SELAK, 22. 3. 2017.

Lahorka Marić