DRŽAVNO NATJECANJE IZ VJERONAUKA

Autor: DANIJELA SELAK, 24. 4. 2017.

Državno natjecanje iz vjeronauka „Vjeronaučna olimpijada“ učenika osnovnih i srednjih škola  održano je od 5. do 7. travnja, u domaćinstvu OŠ Vladimir Nazor Topusko i Hotela „Top Terme“ u Topuskom (Sisačka biskupija), gdje su sudionici bili smješteni.

Naša škola se pobjedom u sisačkoj biskupiji plasirala na državno natjecanje, u sastavu: Magdalena Borić (7.c), Ivan Leško (7.c), Barbara Radić (8.a), Ema Vuković (7.c), mentorica Dubravka Štimac-Tomaš.

Svoje veliko znanje o ovogodišnjoj temi „Misijska djelatnost Crkve“  pokazale su ukupno 43 ekipe s oko 220 natjecatelja i mentora. Natjecanje je otvorio sisački biskup Vlado Košić. Govoreći o temi „Misijsko djelovanje Crkve“ biskup je istaknuo kako su naši stari prihvatili kršćanstvo pronoseći svoju vjeru diljem svijeta. „Čestitam svima koji ste se u svojim biskupijama pokazali najbolji da bi onda između sebe otkrili najboljeg i u cijeloj našoj domovini. Natjecanje je dobar način kako da otkrijete svoje sposobnosti i talente te da ih i dalje razvijate“, rekao je biskup te još poručio okupljenim natjecateljima kako su svi oni pobjednici pokazavši do sada zavidno znanje.

Sudionici su doživjeli jedno nezaboravno iskustvo, intelektualnog, kulturnog i duhovnog bogatstava, osvojivši 11. mjesto. Na samom kraju biskup je okupljenima poručio kako ne smijemo nikada zaboraviti Bogu zahvaliti na svakom uspjehu i darovima s ovakvog susreta.

Dubravka Štimac Tomaš

DRŽAVNO NATJECANJE IZ VJERONAUKA

Autor: DANIJELA SELAK, 24. 4. 2017.

Dubravka Štimac Tomaš