Posjet Starom gradu

Autor: Marijana Zabrešćak, 16. 10. 2017.

Učenici i učiteljice  trećih razreda Osnovne škole Braća Ribar i Područne škole Žabno  13. su listopada 2017. godine realizirali terensku nastavu „Posjet  Starom gradu  Sisak“ i to pješice. Vesela je družina uživala šećući od škole, šetnicom uz rijeku Kupu i pješačkom stazom do Starog grada. Pješačenje je bilo organizirano s ciljem promocije zdravih životnih navika i tjelesne aktivnosti..
Uz stručno vodstvo voditeljice Muzeja Stari grad, učenici su mnogo toga novoga saznali i naučili  o burnoj prošlosti grada Siska. Imali su prilike vidjeti i  muzejske eksponate, stare predmete koje su ljudi s naših prostora koristili u svakodnevnom životu.
Poslije obilaska, učenici su ponovili orijentaciju, nacrtali tvrđavu te napisali svoja zapažanja i mišljenje o realizaciji terenske nastave koju su završili organiziranim igrama na travnjaku ispred tvrđave  i na dječjim spravama.
Povratak je kući bio  zanimljiv jer šećući prema školi, učenicima je ukazano na važne objekte grada Siska – Katedralu Uzvišenja Svetog Križa s arheološkim parkom Siscia, Veliki i Mali Kaptol, stadion NK Segeste. Najviše ih je dojmio spomenik na šetnici posvećen našem poznatom sisačkom slikaru Slavi Štriglu.
Učenici su zaključili da je ova terenska nastava bila vrlo zanimljiva, zabavna i poučna.

Mirjana Kraker, učiteljica PŠ Žabno

Posjet Starom gradu

Autor: Marijana Zabrešćak, 16. 10. 2017.

Mirjana Kraker, učiteljica PŠ Žabno