Vol i magarac nasmijali naše učenike

Autor: Marijana Zabrešćak, 20. 12. 2017.

Učenici 3. i 4. razreda matične i područne škole Žabno 18. su prosinca 2017. posjetili Gradsko kazalište Kristalnu kocku vedrine te pogledali predstavu „Vol i magarac“ nastalu u produkciji Kazališta Oberon i Scene Adam.  Riječ je o kazališnom komadu koji tematizira priču o Božiću i rođenju Isusa na duhovit način.
Priča je to o dva prijatelja iz Betlehema koji u zimskoj noći u svojim jaslicama pronalaze dijete. Govori o požrtvovnosti i dužnosti pojedinaca u društvu te odnosu prema bližnjem. Priča je to o vjeri i ljubavi, priča o Božiću i rođenju Djeteta iz Betlehema. Predstava „Vol i magarac“ gledatelju otkriva mnoge pogreške koje ljudi čine u ime religije ili politike, no na humorističan način.
Redatelj hrvatske predstave je Damir Mađarić, igraju Fabijan Paval Medvešek u ulozi vola i Adam Končić u ulozi magarca.

Mirjana Kraker

Vol i magarac nasmijali naše učenike

Autor: Marijana Zabrešćak, 20. 12. 2017.

Mirjana Kraker